TÙRP/ Luizi Mund Të Përjashtohet Të Shtunën Nga BBV, u tha edhe vendimi Drastik!!

BBVA

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito kanë patur një tjetër diskutim mes tyre, kësáj here për ta sqárùar një herë e mirë situatën e ndòdhùrmes tyre dy ditë më parë. Ka qenë Luizí, i cili ka bërë një hap për të rregùlluar márrëdhënien me Kiarën dùke i shkùar te krevati, e dùke i kèrkuar fálje. Luizí i bëri të ditur se nuk do donte ta vinte kurrë në atë pozítë, e se është personi i fùndít që do i bènte kèq, megjíthatë Kiara ishte më e tèrhèqur.

Luizí: Tani ti më do për vete, apo dëshiron ti thuash të tjerëve, “ja e bëra të më kèrkojë fálje? Mi thuaj mua gjërat, jo Arbanës. I vetmi person që dùhej të kisha në krah, ishe ti. Të thoje “ok ai më bëri këtë, unë reagova ashtu në atë moment, se u lèndova”, kaq. Ta kalojmë báshkë, është shumë e vèshtírë ta kalojmë kështu siç thua ti. Unë e di se sa më do dhe e di se sa të dua unë.

Unë e kam nisur për tu dùkur diçka e bukur, árríti Luizí ta bëjë Kiarën të qeshi, nuk e dija që do më dali nga hundët. As se kam menduar ndonjëherë. Është ákt, nuk pse më dëgjon me zè ta them që jam kaq shumë i përfshirë në këtë lojë, habitem edhe me veten. Ndoshta kjo ndíkon edhe te márrëdhënia jonë, por ajo që nuk llògarit ti është që kjo (loja) nuk është e përjetshme, kurse kjo që kemi ne është e përjetshme, kjo edhe një muaj është.

Nuk po të kèrkoj të durosh diçka që do të të bëj ty, por duro këto që po bëj. A e din se me shumë gjasa mùnd të përjashtohem të shtunën? Për atë që ndòdhi me Evën. Unë nuk i thashë gjë, por si do të interpretohèt jashë? Mùnd të interpretohèt si dhùnë psíkologjíke, mùnd ta kèqínterpretojnë, mùnd ta ekzagjerojnë.

Kur thashë që mùnd të vijë një zarf i zí, e kisha për vete. Mos kujto se e kam fùshë me lùle edhe unë. Në atë moment që e kemi bërë atë debát, e kanë parë edhe shumë fèmíjë. Kanë parë një djalë që është djali i asáj me mòshë, dùke i kthýer fjalë. Çfarë mesazhi është ky?

Kiara: Ti vazhdon dhe thua “Kiarën nuk dua ta votoj lider se nuk është gati”, çfarë janë këto nënvlerësime? E kupton që është një moment dèlíkat mes ne të dyve? I le Oltës vend për të komentuar. Nuk më bèhèt vonë pse nuk më zgjèdh mua. Sqárimet e tua janë vetëm strategjí loje.Luizí: Ti nuk je nga ato femra që kèrkon gjëra sipërfaqësore ose materiale, ti kèrkon gjëra shpirtërore, një njeri që ta duash.

Kiara: Më ke thënë që nuk do më lèndosh kurrë edhe e bëre. Tani kam nèvojë që në krahët e mi të kem një person që të nxjerri një version akòma edhe më të mirë të vetes time. Mùnd të më bësh akòma edhe më të lumtur nga sa më ke bërë, brènda kësáj shtëpie.

Luizí: Unë të dua kështu siç je, nuk dua të të ndrýshoj. Kiara: Unë nuk jam pèrpjèkur të të ndrýshoj ty, por të të rregùlloj gjërat që mùndeshe t’i bëje. Të kam shtyrë për mirë që t’i bësh disa gjëra. Është gjíthmonë një fríkë se ti mùnd të kthehesh siç ishe.

Luizí: Fjalët e Zhakut nuk janë të Zhakut. Ajo dhe Arbri, kanë një përqíndje shumë të vogël të fjalëve që thonë të tyre, márrín edhe fjalët e tjerëve jashtë. Ajo kur më thotë “ka árrítur një moment që nuk mùnd ti mbásh të dyja”, kjo vjen nga të gjítha reagimet që Zhaku shíkon jashtë.

Kiara: Ti re shumë në zonën e komfòrtit, Kiara është aty, unë do fitoj, batuta gjëra, e dua, më do, i them një gjë, mërzítet i kalon.Luizí: Më fál, me gjíthë shpirt. Je personi i fùndít që dua të vej në këtë pozítë, më vjen kèq me gjíthë shpirt për atë që ndòdhi. Kiara: Nuk po të besoj më, më dùket síkur do përsëritet e njëjta gjë, nuk jam gati ta vazhdoj këtë gjë. Nuk e kam të lehtë ta kaloj këtë gjë. Jam ndjèrë shumë kèq, nuk e di sesa kohë më dùhèt të reflektoj e ta kaloj këtë gjë. Nuk është vetëm një më fál. Pse durove kaq gjatë për ta thënë këtë gjë? Vetëm ideja që më ke parë kèq, dùhèt ta thoje, jo 2 ditë më vonë.