Trondìtet vendi/ Vràsjee e dyfishtë, burri vret gruan dhe vëllain, motivet per

lajme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Tervol të Gramshit pasditen e kësaj të premteje.

Burimet bëjnë me dije se një person ka ekz kutuar gruan e vet. Dyshohet që v ktimë të jetë edhe vëllai. Policia po shkon drejt vendngjarjes

Burime bëjnë me dije se autori është me mbiemër Sinani. Ende nuk dihet identiteti i v ktimave apo shkaqet e këtij kr mi të rëndë në familje.

Bëhet fjalë për shtetasit Xh. S, i moshës rreth 75 ka vr rë bashkeshorten me iniciale Z.S dhe vëllanë Sh.S.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në fshatin Tërvol të Gramshit. Mësohet se një person ka vr rë gruan dhe vëllanë e saj.

Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë dhe ende nuk dihen shkaqet.

Fshati Tërvol është më shumë se 20 km larg qendrës së Gramshit.