Top Chanel abuzoi me dhuratat e tij, Luizit i dhurohet shuma rekord në 12 orë në donacionin e hapur nga familjarët

BBVA

Big Brother VIP Albania këtë vit ka marrë krejtësisht një drejtim tjetër. Ky edicion duket se ka thyer secilin limit të paramenduar, edhe atë falë një personazhi. Luiz Ejlli ka

arritur të bëhet personazhi më i dashur nga shumë shqiptarë, anembanë botës. Luiz Ejlli është edhe njëri nga personazhet e preferuara, për shkak të lojës dhe karakterin të tij që ka shfaqur në këtë edicion.

Por nuk ka përfunduar me kaq, pasi përkrahja për të ka shkuar në limite. Shumë njerëz anembanë botës kanë vendosur që Luizin të përkrahin edhe financiarisht. Së fundi një prej

familjarëve të tij, saktësisht dhëndri ka njoftuar se është hapur një fondacion i cili menaxhohet nga familja.Aty u theksa se pas kërkesave të shumë dashamirëve, është hapur edhe një

“GoFoundMe” për Luizin. Por tashmë në këtë llogari kanë filluar të shkojnë para të shumtë. Madje është Fabjan Dodaj që ka vendosur që t’i dhurojë 5 mijë dollarë për Luizin, apo 4,650.25 euro.

Qytetarë të tjerë kanë dhuruar edhe nga 100 dollarë, 10, 5 e shumta të ndryshme.Duhet përkujtuar që nga ky edicion, Luizi ka përfituar edhe dhurata të tjera ndër to edhe pushime luksoze.

Ndersa Luizi dhe Kiara, dy banorët e Big Brother VIP Albania mbrëmë nuk kanë kaluar një natë të zakonshme. Kiara ka kërkuar nga Vëllai i Madh që ajo dhe Luizi të kalojnë disa ditë vetëm në një dhomë.

Mbrëmjen e sotme Arbana ka zbuluar surprizën e Kiarës për Luizin duke ndarë pamjet nga dhoma ku çifti deri të martën do qëndrojnë bashkë. Luizi u lumturua nga kjo surprizë e Kiarës

e madje shprehu dëshirën që të shkojnë aty para se të mbaronte prime. E vetmja ankesë e Luizit ishte fakti që dhoma ka kamera, gjë që do e frenojë çiftin të kalojë momente

intime. Megjithatë mbetet për tu parë ç’do ndodhë me të dy deri të martën brenda dhomës. Luizi vazhdimisht e potenconte se e kishte të vështirë të përmbahej, derisa ata

gjithë natën e kaluan pranë njëri-tjetrit. Kjo duket të ketë qenë një natë shumë e ‘nxehtë’ për dyshen, por aq edhe e sikletshme. Lui ben qef aty breda me Kiaren ndersa kur te dale jashte del pasanik.