Spikerja nis edicioninn e lajmeve: Jam me Luizin dhe burrin e dua si Luizi + video

BBVA

Fenomeni i momentit është padyshim Luizi. Nga një këngëtar i harruar i skenës shqiptare, Luizi është kthyer në një afeksion për një pjesë të mirë të publikut e madje edhe një pjese të mirë të personazheve publik të cilët kanë shfaqur publikisht mbështetjen.

Mes tyre edhe spikerja e RTSH, Eri Muco. Madje së fundi ajo ka bërë një video, ku hap edicionin informativ me mbështetjen e saj për Luizin.

“Para se të filloj këtë ditar, doja t’ju thoja se unë jam me Luizin. Dhe nëse do të martohem bashkeshorti im i ardhsshëm duhet të jetë si Luizi”.
 Vidìoja hape te S.pónsóred:

Këtë video spikerja e RTSH-së, e ka shpërndarë edhe vetë në rrjetet e saj sociale.