Sot zi kombëtare për nder të vìktìmave në Turqi/ Thirrja e Luizit për shqiptarët! 

BBVA

 
Sot Shqipëria është në zi kombëtare për nder të jetëve të humbura nga tërmetet katastrofike në Turqi. Edhe banorët e Big Brother janë solidarizuar me turqit ditën e sotme.

Sapo u zgjua në mëngjes, Luizi u afrua para kamerës dhe u bëri thirrje shqiptarëve të kontribuojnë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti. 
 

 
“Sot është zi kombëtare, për rastin e tmerrshëm në Turqi. Shpresoj shumë që mos jetë rritur numri i viktimave.

Ju bëj thirrje të gjithëve ju, kush ka mundësi, që të kontribuoni sadopak sepse edhe ata na qëndruan pranë kur na ndodhi e njëjta fatkeqësi.”, u shpreh Luizi./dritare