Shokuesee/ Ndèrron Jetë ‘Maestró’

BBVA

Berk Karadaş, i njohur si “Maestro”, një nga emrat e njohur të komunitetit të repit, ka ndërruar jetë në spitalin ku u dërgua si pasojë e një ataku kardiak.

Reperi u shtrua së fundmi në spital për shkak të një sëmundjeje në zemër. Me gjithë ndërhyrjet, ai nuk mund të shpëtojë. Varrimi i Karadaş bëhet nesër.

Lajmi për vdekjen e Maestros, i cili më parë publikoi punën e tij në duet me Nicodem, “The Day I Die” me labelin Musiconair, tronditi komunitetin e repit. Emra si Sayedar, Allama dhe Joker shprehën trishtimin e tyre në rrjetet sociale.

KUSH ISHTE BERK KARADAS (MAESTRO)?

Reperi i njohur, emri i vërtetë i të cilit është Berk Karadaş, ka lindur në Stamboll në vitin 1989. Emri i njohur, i cili filloi të dëgjojë muzikë rap në vitin 1999, arriti të marrë rekordin e tij të parë në vitin 2014.