Olta Gixhari dikur ka prezantuar “Kafazin e Artë”, por e hoqën vetëm pas një jave

BBVA

E njihini si akotore, por ajo ka tentuar edhe moderimin 1 vite më parë dhe shumë prej jush mund ta kenë fshirë nga memoria këtë episod të skurtër në karrierën e saj.

Po flasim për Olta Gixharin. Ka qenë Ronaldo Shkarka i cili ka kujtuar këtë episod për ndjekësit. I prekur nga fjalët e Olta Gixharit se ai nuk ka spikatuar askund si moderator,

Ronaldo ka shpërndarë videon e aktores teksa moderonte “Kafazin e Artë” bashkë me informacionin se ajo nuk pati sukses dhe prdoduksioni e ndërroi shumë shpejtë, shkruan Albeu.

“Kafazi i Artë” në atë kohë ka qenë emisioni më i ndjekur duke vendosur rekorde audiencë, arsyeja pse Olta nuk pati sukses nuk u kutpua kurrë.

Më pas ajo ka pasur edhe eksperienca të tjera në ekran, por jo ëm si moderatore, por si e ftuar. Një nga këto eksperienca ka qenë dhe dikur programi “Një në një javë”, që u transmetua vetëm 1 sezon.