Nuk mbaj dot më!”/ Olta Gixhari shpërthen në lot në “BBV”, çfarë i ndodhi kaq papritur aktores

BBVA

Dita e djeshme ka qenë mjaft e ngarkuar për banorët e shtëpisë së BBV, pasi një pjesë e madhe e tyre u përfshinë në debate mjaft të forta.

Mirëpo përpos debateve, Olta Gixhari gjatë prime-it té djeshëm është emocionuar shumë pas surprizës si dhe kritikave që iu bënë.

Kështu, gjithë ndodhitë kanë bërë Olta Gixharin të mos durrojë dot më dhe të shpërthejë në lot mëngjesin e sotëm.

Teksa ndodhej në oborr me Maestron dhe Valbonën, ku më pas afrohet dhe Luizi, Olta dëgjohet të thotë duke qarë: “Nuk mbaj më, nuk dua më të mbaj“.

Më vonë pasi u qetësua, Maestro po mundohej ti jepte kurajo Oltës.

“Je një vajzë e zgjuar, i di situatat. Kur ti fillon një debat, apo përplasje, mundohu që ai impulisivteti që ke, të bën të lëvizësh pak. Mundohu ta kontrollosh. Kur të përmendi të shtyrën Zhaku, të nxorri pak keq”– tha Maestro.

Olta e vazhdoi diskutimin duke i thënë Maestros se fjalët e Zhaklinës gjatë spektaklit e prekën shumë.

“Nuk kam dalë asnjëherë nga vetja, siç tha Zhaklina. Nuk kam dal fare, s’më keni parë fare, as nuk keni për të më parë këtu. As nuk kam sharë, as nuk kam bërtitur. Pse për të ngritur Efin, duhet të më ulin mua? Pse më vë gjëra që unë nuk i kam? Kjo më shqetëson mua, nuk e duroj dot!”- tha Olta duke ulëritur.