Nga i varfer i ri ne milioner sot! Ja si ka ndryshuar Luizi nder vite (Foto)

BBVA

Shkodrani Luiz Ejlli dikur e kishte fituar spektaklin “Ethet e së premtes mbrëma”, kjo falë talentit në këndim.

Ky shou televiziv tejet i famshëm, e kishte bërë jashtëzakonisht të njohur këngëtarin e ri, i cili pati një rrugëtim të suksesshëm në botën e muzikës.

Ai, morri pjesë edhe në “Eurovision”, morri pjesë në “Kënga Magjike” ku edhe fitoi dhe më pas karriera e tij muzikore pësoj ulje, por qe mbetet shume i njohur me zerin e tij te bukur dhe unik.

Luizi është rikthyer plotësisht në qendër të vëmendjes përmes “Big Brother VIP Albania”, ku ka gjithë admirimin dhe mbështetjen e publikut. Në jetën e tij, go ditja më e madhe ishte humbja e të atit në moshë të re.

Ndryshe, ai u rikthye edhe me muzike ku per diten e dashurise Shen Valentinit publikoi kengen ”Me ty”

qe ia ka kushtuar te dashures se tij Kiares qe u lidhen brenda shtepise se Big Brother Vip ndersa po thyen cdo rekord shikueshmerie./Shiko fotot: