Lajm i hìdhur nga Turqìaa, aktorja e njohur dyshohet se është ende nën rrènojaa

Info

Fansat kanë mbetur të shtangur pasi kanë dëgjuar se ka ndërruar jetë nga tërmeti në Turqi aktorja e njohur, Cansu Dere.

Një video është bërë virale në TikTok dhe po tërheq vëmendjen e përdoruesve të rrjetit teksa dëgjohet se konfirmohet vd.kja e aktores 42-vjeçare.

Megjithatë, nuk ka asnjë deklaratë apo informacion të tillë që thotë se Dere është e gjendur e pajete apo e zhdukur.

Sipas mediave turke, thuhet se është e qartë se disa persona kanë përfituar nga tërmeti shkatërrues për të bërë viral këtë lajm.

Cansu Dere është një aktore që ka qenë pjesë në disa telenovela shumë të ndjekura edhe në Shqipëri si Anne, Ezel, Sadakatsiz, Sila, edhe shumë të tjera.

Tërmeti i fuqishëm që preku Turqinë bëri që e gjithë bota të solidarizohej. Gjtihashtu, edhe bota e sportit ka reaguar pasi shumë klube apo futbollistë kanë dhënë ndihma drejt të prekurve nga tërmeti.