Kishte ardhur nga Franca për pushime, ky është i riu kuksian që humbi jetën mbrëmë në lokalin e natës

Info

Ky është Visart Cengu, 31 vjeçari që mbeti i pajetë në orët e para të mëngjesit të djeshem jashtë një lokali në Prizren.

Autori i ngjarjes dyshohet të jetë pronari i lokalit Dibran Hoxhaj, i njohur ndryshe si ‘Kobra’. Ngjarja ka ndodhur pas një sh.rri fizik mes Hoxhajt dhe tre të rinjve nga Kukësi.

Visarti mësohet se jetonte në Francë dhe kishte ardhur në atdhe për të kaluar ditët e festave, poor humbi jetën pë shkak të një sh.rri banal.

Nga Policia e Kosovës kanë dhënë detaje për rastin. Sipas Policisë me datë 03.01.2023, rreth orës 04:10 është pranuar informata se në një lokal nate ne dalje të Prizrenit, ka të shtëna.

“Me vone nga autoritet e Policisë së Shqipërisë jemi njoftuar se :”rreth orës 04:25, të mëngjesit, kanë hyrë për në drejtim të spitalit rajonal të Kukësit, shtetasit V. C., 31 vjec, dhe R. Sh., 27 vjeç, që transportoheshin me automjet nga shtetasi A . B., të tre nga Kukësi, ku shtetasit V. C., dhe R. SH ”, ka thënë Shaqir Bytyqi nga Policia e Prizrenit.

“Si pasojë e pl.gëve të ma rra shtetasi V. C., ka ndërruar jetë gjatë rrugës, ndërsa shtetasi R. Sh., ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve”.