E fundit: Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

BBVA

Lëkundje tërmeti janë shënuar pak minuta më parë në vendin tonë.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter, dhe me epiqendër 2 kilometra në jug-lindje të Librazhdit.

Sipas të dhënave të para të qendrës sizmologjike të europës, tërmeti kishte një thellësi 10 km.

Zoti mbajt doren ne te tilla ngjarje te frikeshme qe diten e fundit kan ndodhur ne Turqi dhe Siri, shpresojme qe mos te kete ngjarje tjera.