Arsyeja pse BigBrother vendosi qe te leri Efin dhe Luizin bashke në një ambjent është..

BBVA

Dea, Efi dhe Bjordi u përzgjodhën nga juria e improvizuar si finalistë, për performancën më të mirë në ‘The Voice of Big Brother’ që u zhvillua gjatë kësaj jave.

Ata garuan sërish gjatë spektaklit, ku vetëm njëri prej tyre u zgjodh fitues.Bektashi, Maliqi dhe Male zgjodhën Luizin dhe Efin si çift fitues të kësaj sfide.

Fituesit e ‘The Voice of Big Brother’ do të qëndrojë në një dhomë bebash brenda në shtëpi, por pa patur kontakt me banorët e tjerë. Ata do të luajnë rolin e prindërve, deri të martën.

Nderkohe Ronaldoi eliminuari per sonte tha se Big Brother është eksperienca e tij më e bukur në këtë jetë dhe se do ta mbajë mend gjatë. Ai tha se nuk e din se ku çaloi loja e tij, që u eliminua nga publiku. Ai u shpreh se i është mirënjohës produksionit për mundësinë e dhënë.