Aktorja shumè e njohur humbi kontaktet pas tèrmetit në Turqi dhe të gjithë u ala rmuan, mèsohet gjendja e Ejshanit

Info

Aktorja e famshme e serialeve turke Cansu Dere, e njohur edhe si Ejshan nga seriali “Ezel”, kishte vënë të gjithë në alarm për shkak të thashethemeve se ajo është një nga personat që ka humbur jetën në tërmetin e fuqishëm që ndodhi në Turqi.

Lajmi i cili qarkulloi shqetësoi jo vetëm fansat e saj, por edhe kolegët të cilët nuk po arrinin të komunikonin me të.

Megjithatë, është mësuar se aktorja është mirë. Sipas gazetares Birsen Altuntas ajo gëzon shëndet të plotë dhe do të jetë pjesë e një nisme për mbledhjen e fondeve për të ndihmuar familjet e viktimave dhe personat e lënduar nga tërmeti.

“Disney Plus dhe FOX kanë kanë vendosur të ndihmojnë familjet e prekura nga tërmeti i 6 shkurtit. Halit Ergenç, Y?lmaz Erdo?an, ?ahan Gökbakar, Ata Demirer, Can Yaman, Cansu Dere dhe Demet Özdemir janë disa prej aktorëve që i janë bashkuar kësaj iniciative.”, bën me dije një burim.