O Zot kënaqee atë nanë me bebinn e vet në xhenet”, këngëtari përlot me reagimin për 35-vjeçaren që u v ra nga burri

Artisti i njohur, Gold Ag ka reaguar i prekur për ngjarjen e rëndë që tronditi Kosovën mbrëmjen e sotme, ku Sokol Halili qëlloi për vdekje ish bashkëshorten e tij, Hamide Magashi në oborrin e maternitetit në Prishtinë. Ajo ishte shtatzënë dhe priste të lindte ditën e nesërme. “Në një vend ku rruga e Zotit lëshohet, […]

Continue Reading

“Nuk ka gjë më të vështirë për mua!”, Rozana Radi del me kërkesën publike: Ju lutem mos e bëni..

Rozana Radi është një ndër këngëtaret shqiptare më të arrira. ajo ka dhuruar një numër të madh HIT-esh si këngëtare dhe si tekst-shkruese. Gjithashtu ajo njeh sukses edhe në fushën e biznesit. Përveç suksesit, Rozi ka ndarë me publikun e saj edhe momentet e vështira në jetë. Prej vitesh këngëtarja ka humbur të dy prindërit […]

Continue Reading

Vr asjaa e gruas shtatzënë në Prishtinë, reagon Gold AG: Kur dilet nga rruga e Zotit, askush të mos çuditet me çfarë ndodh

Këngëtari i njohur Gold AG, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë në Kosovë, ku 31-vjeçari Sokol Halili ka vrarë ish-gruan e tij shtatzënë, 35-vjeçaren Hamide Magashi në Prishtinë. Autori “Në një vend ku rruga e Zotit lëshohet, askush të mos çuditet më vonë se çka bohet. O Zoti im, kënaqe atë nënë me […]

Continue Reading

Kjo është gruaja shtatzënë që u v ra nga burri “mon stër” në prag të lindjes, 6 muaj e mbajti mbyllur..

Kanë dalë emrat dhe fotot e autorit dhe viktimës së ngjarjes së rëndë që tronditi Prishtinën mbrëmjen e sotme. 35-vjeçarja Hamide Magashi u ekzekutua me armë zjarri para maternitetit të Qendrën Klinike Universitare nga ish-bashkëshorti i saj Sokol Halili, teksa ishte në javën e 41 të shtatzënisë dhe ndodhej e shtrirë në këtë klinikë, duke […]

Continue Reading